Z czego śmieją się na świecie? Z Polaków 14


dwie śmiejące się kobiety

Z czego śmieją się na świecie? Z Polaków, źródło: pixabay.com

Ten wpis to mój pierwszy post w ramach akcji W 80 blogów dookoła świata. Organizują ją blogerzy z grupy Blogi językowe i kulturowe. W tym miesiącu temat przewodni naszych wpisów to Z czego śmieją się… No właśnie…

Z czego śmieją się na świecie? Z Polaków. Jesteśmy znani na całym globie głównie za sprawą emigrantów. A im więcej nas za granicą, tym więcej żarów powstanie na nasz temat. Zebrałam dowcipy z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Czech i Rosji. W tych żartach jesteśmy pokazani jako ludzie biedni i raczej mało rozgarnięci. A do tego kradniemy. Czy znajdziemy w tych anegdotach ziarenko prawdy? Pośmiejmy się z samych siebie.

Stany Zjednoczone

Polski kamikaze odbył 48 udanych misji.

Dwaj polscy myśliwi jechali przez kraj, aby pójść na polowanie na niedźwiedzie. Na drodze zobaczyli napis Niedźwiedzie odeszły, więc wrócili do domu.

Ilu Polaków jest potrzebnych do zmiany żarówki? Trzech. Jeden do tego, aby stanąć na krześle i trzymać żarówkę, a dwóch do przekręcania krzesła.

Czy słyszałeś o polskiej rodzinie, która zamarzła na śmierć pod drzwiami teatru? Czekali na film Zamknięte na zimę.

Więcej znajdziesz tu.

Wielka Brytania

Dwóch polskich kierowców ciężarówki zbliża się do mostu ze znakiem 2,20 metra. Zatrzymują się i zastanawiają: – Hmm, nasza ciężarówka ma 2,8 metra wysokości. Co robimy? Drugi mówi: – Olej to, nie ma policji.

Jaka jest różnica pomiędzy polskim weselem a pogrzebem? Na pogrzebie jesteś mniej pijany.

Więcej przeczytasz tu.

Niemcy

Co to jest klucz po polsku? Łom.

Turek, Rusek i Polak siedzą w barze. Nagle przez drzwi wchodzi śmierć i mówi do Turka: – Jak zjesz jeszcze jednego kebaba, nacisnę ten czerwony guzik i umrzesz! Turek wybiegł z płaczem. Potem śmierć zwróciła się do Ruska: – Przestań pić tyle wódki albo nacisnę ten czerwony guzik i umrzesz. Rusek też wybiegł z płaczem. Śmierć zwróciła się do Polaka: – Jak jeszcze raz coś ukradniesz, nacisnę ten czerwony guzik i będziesz musiał umrzeć. Polak wyszedł z baru i się śmieje. Zobaczyli to Turek i Rusek i pytają: – Co się stało? A Polak na to: – Ukradłem czerwony guzik.

Więcej znajdziesz tu.

Czechy

Kiedy w Polsce jest Boże Narodzenie? Dwa dni po rozdaniu darów w Niemczech.

Dlaczego Rosjanie zawsze kradną dwa samochody? Bo muszą przejechać przez Polskę.

Prezydent Kwaśniewski musi jechać na oficjalną wizytę do Niemiec, aby spotkać się z kanclerzem Schröderem. Przed wyjazdem spakował swoją walizkę i na wierzchu położył krawat. Słyszy żonę: – Po co bierzesz krawat? Odpowiada: – To mój prezent dla Schrödera. Żona mówi: – Nie bądź głupi. Musisz mu dać coś typowo polskiego. A Kwaśniewski na to: – Mógłbym, ale możesz mi wyjaśnić, co on zrobi z trzema milionami bezrobotnych?

Więcej znajdziesz tu i tu.

Rosja

Dwóch Polaków było na polowaniu i zabłądzili w lesie. Jeden z nich czytał kiedyś, że w takim wypadku trzeba trzy razy wystrzelić w powietrze. Tak też zrobił. Minęła godzina i nikt nie przyszedł im z pomocą. Polak znowu wystrzelił w powietrze. Efekt był ten sam. Po kolejnej godzinie jego przyjaciel proponuje: – Spróbujmy jeszcze raz. Pierwszy odpowiada: – W porządku, ale strzały się kończą. 

Przychodzi Polka do lekarza ze złamaną ręką. Mówi: – Panie doktorze, złamałam rękę. – W którym miejscu? – odpowiada doktor. Polka mówi: – W kuchni.

Na mistrzostwach świata grupa niemieckich biatlonistów zdobyła Polskę.

Więcej znajdziesz tu i tu.

Znasz inne żarty na temat Polaków? Dodaj je w komentarzach.

Zajrzyj też do wpisów innych blogerów:

logo akcji W 80 blogów dookoła świata

logo akcji W 80 blogów dookoła świata

Biały Mały Tajfun – Z czego śmieją się Chińczycy?

Français mon amour – Z czego śmieją się Francuzi?

Francuskie notatki Niki – Najukochańsza ofiara francuskich dowcipów

Gruzja okiem nieobiektywnym – Z czego śmieją się Gruzini?

Hiszpański dla Polaków – Z czego śmieją się Hiszpanie?

Japonia Info – Co śmieszy Japończyków?

Kirgiski.pl – Baśnie Niebiańskiej Beszbarmakii

Niemiecki w domu – Z czego śmieją się Niemcy?

Szwecjoblog – Göteborgshumor, czyli z czego śmieją się mieszkańcy Göteborga

Turcja okiem nieobiektywnym – Z czego śmieją się Turcy?

Studia,parla,ama – Z czego śmieją się Włosi?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

14 komentarzy do “Z czego śmieją się na świecie? Z Polaków