Tajemnice energii, czyli moskiewskie legendy miejskie 13


Moskiewskie legendy miejskie

Moskiewskie legendy miejskie, źródło: pixabay.com

Rosja. Moskwa. Kilkanaście milionów mieszkańców. Niezliczona ilość kroków. Tu splatają się losy, emocje, cele. Wiele ludzkich historii. Niektóre z nich są powtarzane z pokolenia na pokolenie. Aż stają się pięknymi opowieściami. Tak powstają legendy miejskie. Opowiem Ci te moskiewskie.

Moskiewskie legendy miejskie

Wysotki Stalina

Moskiewskie legendy miejskie, Wysotka Stalina

Moskiewskie legendy miejskie, Wysotka Stalina, źródło: pixabay.com

Kiedy mały Józef był jeszcze chłopcem, miał widzenie. Siedem piramid w zaśnieżonym mieście. Dziecko nie mogło się tym z nikim podzielić w rodzinnej Gruzji.

Jest rok 1947. Stalin prosi architektów o zbudowanie stylizowanych piramid w Moskwie.

Tajemnicza jest już sama ich liczba. Odnosi się do teorii siedmiu poziomów, zgodnie z którą człowiek składa się właśnie z tylu części: ruchowej, seksualnej, instynktowej, emocjonalnej, intelektualnej, symbolicznej i moralnej. Za pomocą piramid, które koncentrują energię ziemi i kosmosu, można osiągnąć nieśmiertelność duszy.

Stalin, dla większej pewności, nakazuje rozpocząć budowę jednocześnie wszystkich wysotek. Data miała być wybrana przez astrologa. Jednak jego nazwisko nie jest dziś znane.

Później Stalin dowiedział się, że w centrum powinna stać jeszcze jedna budowla. W niej miała koncentrować się ogromna życiowa energia. Stalin podjął więc decyzję o budowie ostatniej piramidy. Dzięki niej chciał zyskać niesmiertelność.

Pociąg widmo

Moskiewskie legendy miejskie, Nieznane metro

Moskiewskie legendy miejskie, Pociąg widmo, źródło: pixabay.com

Na przełomie lat 20. i 30. Moskwa była miastem wiecznych korków. Podjęto więc decyzję o budowie metra. Dziś korzysta z niego codziennie miliony ludzi. Właśnie tu, w podziemiach miasta, zbiera się negatywna energia, nie tylko żywych, ale i martwych. Budowniczowie metra nie zwracali uwagi na to, że wznosili stacje na miejscu starych cmentarzy.

Dlatego właśnie, raz w miesiącu, można zobaczyć w podziemiach tajemniczy pociąg widmo. Zatrzymuje się na każdej stacji bez otwierania drzwi. W kabinie znajduje się maszynista ubrany w stary uniform. Pociąg wzbudza strach. Wieje od niego chłodem. Ponoć można wejść do środka, ale ludzie, którzy to robią, znikają.

Kołomieńskie

Moskiewskie legendy miejskie, Kołomieńskie,

Moskiewskie legendy miejskie, Kołomieńskie, źródło: wikipedia.org

Kołomieńskie to historyczne miejsce – dawna rezydencja cara Iwana Groźnego. Codziennie odwiedza je około pięć tysięcy ludzi.

Moskwa. Lato 1571 roku. Uciekający oddział Tatarów wjeżdża w las. Po 50 latach, w 1621 roku, u wrót carskiej siedziby pojawiją się tajemniczy napstnicy. Wygladają jak  tatarscy wojownicy. Całkowicie zaskoczyli strzelców, którzy pełnili akurat wartę. Kto mógł pozwolić na to, by najeźdźcy podeszli tak blisko? Okazuje się, że byli to ci sami Tatarzy, którzy zaginęli w 1571 roku.

W Kołomieńskim znajduje się miejsce, gdzie takie historie zdarzają się regularnie. Tu koncentruje się energia, która pozwala na to, żeby przejść z jednego wymiaru do drugiego. To właśnie mogło stać się z Tatarami.

Śmiałam się pod nosem, gdy pisałam ten post. Dużo w tych historiach astrologii i magii. A być może jest w nich ukryte choć ziarenko prawdy?

Ten wpis powstał w ramach 42. odsłony akcji blogerskiej W 80 blogów dookoła świata. Koniecznie przeczytaj inne legendy miejskie.

Chiny:

logo akcji W 80 blogów dookoła świata

logo akcji W 80 blogów dookoła świata

Biały Mały Tajfun – Most Jiaosan

Irlandia:

W Krainie Deszczowców – Irlandzkie legendy miejskie

Japonia:

Japonia Info – Japońskie urban legends, cz. 3

Kirgistan:

Enesaj – Miejskie legendy od Stambułu do Barnaułu

Norwegia:

Norwegolożka – Tajemniczy gość z Północy

Szwajcaria:

Szwajcarskie Blabliblu – Szwajcarskie legendy miejskie

Szwecja:

Szwecjoblog – Szwedzke legendy miejskie przyprawiające o dreszcze

Wielka Brytania:

Język angielski dla każdego – Miejskie legendy w Anglii

Źródła:

Городские Легенды. Москва. Сталинские Высотки

Городские легенды. Москва. Неизвестное метро


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

13 komentarzy do “Tajemnice energii, czyli moskiewskie legendy miejskie