Daj Słowo obchodzi swoje pierwsze urodziny 4


napis happy birthday

Daj Słowo obchodzi swoje pierwsze urodziny, źródło: pixabay.com

To już rok, od kiedy pojawił się blog Daj Słowo. Kiedyś nie lubiłam podsumowań, ale dziś mam zupełnie inne zdanie na ten temat. Lubię patrzeć wstecz i przypominać sobie drogę, którą już przeszłam.

Daj Słowo istniało najpierw w mojej głowie

Pracowałam jako lektor języków obcych i moje doświadczenia pokazały, że wiele ludzi nie ma umiejętności efektywnej nauki. Dziwiłam się więc, że w szkołach językowych brakuje warsztatów na ten temat. Wtedy też coraz bardziej zagłębiałam się w tematykę rozwoju osobistego. Przekonałam się, że wszystko zależy od relacji ze sobą. Jeśli to uporządkujesz, wszystko stanie się o wiele łatwiejsze. Postanowiłam założyć bloga, na którym będę dzielić się swoją widzą i doświadczeniem na temat nauki języków. Od tego wszystko się zaczęło.

Postanowiłam wykupić domenę i samodzielnie zrobić stronę internetową. WordPressa znałam już wcześniej, używałam go w pracy, więc było mi łatwiej. Strona Daj Słowo powstawała przez dwa miesiące. Oficjalnie ujrzała światło dzienne dokładnie 1 czerwca 2016 roku. Byłam z siebie naprawdę dumna.

Pierwsze koty za płoty i pierwsze schody

schody

Daj Słowo obchodzi swoje pierwsze urodziny, źródło: pixabay.com

I wtedy zaczęły się pierwsze schody. Musiałam nauczyć się profesjonalnego blogowania. Przez ostatni rok przeszłam wiele dróg. Zaczynałam niektóre rzeczy po kilka razy, bo wciąż nie wychodziło. Nadal jestem w procesie. Czy miałam kryzysy? Oczywiście, że tak. Jednak skoro już raz postanowiłam, że będę zarabiać dzięki blogowaniu, to osiągnę swój cel. Uparta ze mnie kobieta.

Człowiek najszybciej robi postępy, gdy jest na coś zły. Właśnie dlatego w ekspresowym tempie nauczyłam się pozycjonowania. Bardzo szybko musiałam zorientować się w tym, jak wyszukiwać słów kluczowych, korzystać z Google Analytics i tworzyć wpisy SEO. To ogromnie ważne umiejętności w blogowaniu.

Co nie wyszło? Media społecznościowe. A to absolutna podstawa przy prowadzeniu bloga. Stworzyłam 3 strategie na fanpage na Facebooku. I każda z nich okazała się fiaskiem. Trudno. Traktuję to jako naukę i informację zwrotną.

Gdzie będę za rok?

drewniany most, zbliżenie na same deski

Daj Słowo obchodzi swoje pierwsze urodziny, źródło: pixabay.com

Wiem, że w zupełnie innym miejscu niż teraz. I będę z siebie jeszcze bardziej dumna.

Za rok stanę się już ekspertem od mediów społecznościowych: Facebooka, Instagrama, Twittera i innych. Zaczynam od Facebooka. Na początek planuję stworzyć fanpage spójny z moimi celami blogowymi. A później nauczę się obsługi kolejnych portali.

W najbliższych miesiącach powstanie też newsletter i darmowy ebook Jak nauczyć się języka metodą małych kroczków? Mam zamiar wysyłać wiadomości do stałych czytelników raz na tydzień.

Rozpocznę też przygotowania do oferty komercyjnej. A co dokładnie będę oferować? Jeszcze nie zdradzę. Po prostu trzymaj za mnie kciuki. 🙂

Dziękuję, że czytasz Daj Słowo. Bez Ciebie nie miałoby to sensu. Jeśli masz dla mnie jakieś rady, po prostu zostaw komentarz. 🙂


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge

4 komentarzy do “Daj Słowo obchodzi swoje pierwsze urodziny