9 pomysłów na prezenty dla miłośnika języków obcych


9 pomysłów na prezenty dla miłośnika języków obcych, źródło: pixabay.com

9 pomysłów na prezenty dla miłośnika języków obcych, źródło: pixabay.com

Wigilia już w niedługo. Zaczęła się domowa krzątanina. Sprzątanie, lepienie pierogów, pieczenie ciast… Kto z nas tego nie zna?

Kupujesz też ostatnie prezenty pod choinkę, aby zrobić przyjemność swoim bliskim. Brakuje Ci pomysłów? Podpowiadam więc, z czego będzie zadowolony miłośnik języków obcych.

9 pomysłów na prezenty dla miłośnika języków obcych

Książki w języku obcym

To pomysł stary jak świat. I zawsze będzie dobry. Tylko niech to będą wydania w języku obcym. Twój miłośnik połączy przyjemne z pożytecznym.

Kurs językowy

Kursy internetowe? Na płytach CD? Semestr w szkole językowej? Najważniejsze, żeby wszystko było dostosowane do upodobań i stylu nauki osoby, która dostanie taki prezent.

Podróż

Kto nie marzy o wypoczynku i zwiedzaniu świata? Pobyt za granicą, najlepiej w kraju, którego języka uczy się Twój miłośnik, sprawi, że jego święta będą wyjątkowe.

Książka kucharska albo kurs gotowania

Przypuśćmy, że Twój miłośnik uczy się japońskiego. W takim razie na pewno ucieszy się z książki z przepisami z Kraju Kwitnącej Wiśni albo kursu robienia sushi.

Produkty z różnych krajów

Kilka pomysłów – samowar dla rusofila, trampki czeszki dla czechofila, dobre wino z Alzacji dla frankofila, kafeterka dla italofila.

Gadżety językowe

Obrazki na ścianę, znaczki, koszulki, podkładki pod myszki do komputera, torby na zakupy – propozycji mamy tysiące. Można też zrobić własny projekt.

Fotoksiążka

Projekt z najlepszymi zdjęciami z podróży i podpisami w języku obcym będzie wspaniałą pamiątką. Tylko chwila będzie nas dzielić od dobrych wspomnień.

Notatnik

Przy nauce każdego języka przydaje się notatnik. A im ładniejszy i bardziej oryginalny, tym nauka będzie przyjemniej się kojarzyć. Pomóżmy naszemu miłośnikowi w osiągnięciu językowego sukcesu.

Kalendarz albo planer

Wszyscy wiemy, jak ważna jest systematyczność w nauce języka. Kalendarz albo planer pomogą w wyrobieniu sobie tego dobrego nawyku.

Wyczerpałam już swoje pomysły. Jeśli masz inne, podziel się nimi w komentarzach. Pomóż innym czytelnikom. 🙂

I oczywiście życzę Ci wesołych, rodzinnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.