8 korzyści z nauki języków obcych 2


Korzyści z nauki języków obcych, źródło: pixabay.com

Korzyści z nauki języków obcych, źródło: pixabay.com

To, że warto znać przynajmniej angielski, wydaje się nam oczywiste. Zastanawiałaś się jednak nad tym, jakie są korzyści z nauki języków obcych? Bardzo długo nie chciałam zawracać sobie tym głowy. I okazuje się, że na najprostsze pytania jest najtrudniej udzielić odpowiedzi. A jednak mi się udało. Moje wnioski znajdziesz poniżej.

Korzyści z nauki języków obcych

1. Otwierasz się na innych ludzi.

Język to podstawa porozumienia między ludźmi. Pomyśl, jak ciekawe i inspirujące znajomości możesz nawiązać. Łatwość funkcjonowania w międzynarodowym środowisku to marzenie wielu ludzi. Znajomość języków daje Ci tę szansę.

2. A biznes i kariera?

Żyjemy w globalnej wiosce. Możliwości nawiązywania kontaktów biznesowych są praktycznie nieograniczone dzięki najnowszym technologiom. Wystarczy dołączyć do grupy w serwisie społecznościowym i znaleźć odpowiednich ludzi. A z czasem internetowi znajomi zamieniają się w stałych klientów, partnerów biznesowych i pracodawców.

3. Poznajesz inne sposoby myślenia i działania.

Rozmowy z obcokrajowcami zawsze są inspirujące. Inne podejście do takich spraw jak rodzina, związki, czas powoduje, że zmieniasz nastawienie do wzorców, które znasz z dzieciństwa. Jeśli ograniczasz się tylko do znajomości języka ojczystego, jednocześnie zawężasz granice swojego świata.

Korzyści z nauki języków obcych, źródło: pixabay.com

Korzyści z nauki języków obcych, źródło: pixabay.com

4. Podróżujesz.

Jeśli znasz kilka języków, nie boisz się dalekich wypraw. Australia? Ameryka Południowa? Afryka? To już nie tylko nazwy geograficzne, a Twoje cele. Chwalisz się zdjęciami ze swoich wojaży. A może pewnego dnia nawet zamieszkasz w jakimś egzotycznym zakątku świata?

5. Masz dostęp do materiałów w innych językach.

Czemu by nie skorzystać z wiedzy, którą oferują Japończycy, Amerykanie czy Chińczycy? Obcojęzyczne książki, magazyny, blogi i kanały na YouTube to nieocenione źródło informacji o najnowszych trendach z Twojej branży.

6. Ćwiczysz swój mózg.

Nauka słówek dla większości z nas wydaje się nudna. To jednak doskonałe ćwiczenie dla Twojego mózgu. Dzięki językom umysł staje się bardziej elastyczny, kreatywny i zdolny do rozwiązywania problemów.

7. Jesteś zdrowsza.

Jeśli masz elastyczny umysł, dłużej pozostajesz w dobrej formie. Ponoć nauka języków opóźnia pojawienie się objawów choroby Alzheimera i demencji starczej.

8. Bardziej siebie lubisz.

Jeśli znasz języki, masz ogromne możliwości rozwoju. Prawdopodobnie chętnie z tego korzystasz. I wtedy bardziej siebie lubisz. Po prostu.

O tym, co mi dają języki, piszę w postach w kategorii Podróże językowe.

Masz inne wnioski? A może znajomość języków ma też wady? Czekam na Twoje opinie w komentarzach.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarzy do “8 korzyści z nauki języków obcych

  • Sławomira

    9. Jeśli znajomi uczą się innych języków lub po prostu nie uczą się twojego języka, macie jeden ciekawy temat do żartów: porównywanie tego, czego się uczycie 🙂 i wymienianie się słówkami (dziś przez kilka godzin chodziłam z napisanym na dłoni rosyjskim słowem ,,wyuzdany” przez rozmowę o angielskim na francuskim).
    10. Jeśli uczysz się języka, który ci się podoba, po prostu masz przyjemność z obcowania z nim.