7 sposobów na naukę języków obcych z YouTube 2


7 sposobów na naukę języków obcych z YouTube, źródło: pixabay.com

7 sposobów na naukę języków obcych z YouTube, źródło: pixabay.com

Tym razem kilka rad o tym, jak wykorzystać wideo do nauki języków. Skupię się na najpopularniejszym serwisie na świecie do odtwarzania krótkich filmów. Nauka języków obcych z YouTube jest wręcz doskonałym sposobem na samodzielną pracę.

Na początek trochę liczb. Serwis podaje, że ma ponad miliard odbiorców, co stanowi około 30 procent użytkowników internetu na świecie. W 88 krajach istnieją lokalne wersje witryny. Kanały na YouTube są dostępne w 76 językach. Grzechem byłoby więc nie wykorzystać tego potencjału. Poniżej znajdziesz kilka dobrych sposobów na naukę z wideo.

7 sposobów na naukę języków obcych z YouTube

Szukaj haseł w języku angielskim

Najwięcej wlogów na YouTube powstaje w języku angielskim. Wyszukiwarka sama podpowiada, jakie hasła są najpopularniejsze. Znajdziesz tam mnóstwo filmów o nauce języków.

Zacznij od tysiąca słów

To najlepszy sposób na to, żeby zacząć samodzielną naukę. Czasem uczymy się rzadkiego języka i nie mamy dostępu do odpowiedniego nauczyciela. A zdarza się też, że dysponujemy ogromnymi chęciami i brakuje nam pieniędzy. Wystarczy więc wpisać na przykład 1000 most common words in Spanish i na YouTube pojawia się ponad 10 tysięcy materiałów wideo.

Przejdź do nauki zwrotów

Kiedy poznasz już 1000 najpopularniejszych słów, przejdź do nauki zwrotów i zdań. Dzięki temu łatwo nauczysz się mówić. Jak widzisz, YouTube jest doskonałym narzędziem do trenowania czynnej znajomości języka.

Oglądaj kreskówki

Ten sposób znają ludzie, którzy mają małe dzieci. Bajki rozumieją wszyscy, bo ich  bohaterowie używają bardzo prostych słów. Moim faworytem jest Świnka Peppa, od której uczę się czeskiego.

Słuchaj o tematach, które Cię interesują

Nieważne czy sadzisz kwiaty, robisz świece czy malujesz. Tak naprawdę na YouTube znajdziesz informacje na każdy temat. Łatwo zrozumiesz coś, o czym słuchałeś już po polsku. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby znaleźć w innym języku informacje o Twojej pasji.

Ucz się od innych

Ten sposób świetnie działa na dorosłych. Inspirują nas ludzie, którzy osiągnęli coś, co sami chcielibyśmy mieć. To potężne narzędzie. Nie lekceważ go.

I na koniec mały relaks. Zobacz, jak Amerykanie uczą się wymawiać nazwy polskich miast. I przy okazji posłuchasz angielskiego. 🙂

Nauka języków obcych z YouTube wydaje Ci się sensowna? Jak do tego podejdziesz? A może już wykorzystujesz ten serwis?


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

2 komentarzy do “7 sposobów na naukę języków obcych z YouTube

  • Sławomira

    Hej, Łódź też jest moja ulubiona, bo to moje miasto. Nie polubił jej za to mój ojczym, gdy uczył się używać komputera i musiał wpisać nazwę swojego miasta nie umiejąc ani pisać wielkich liter, ani polskich znaków.

    • Justyna Autor wpisu

      Tym bardziej trzeba trzymać kciuki za dorosłe osoby, które uczą się obsługi komputera. To nie jest dla nich łatwe zadanie, ponieważ nie dorastali z tym sprzętem. 🙂